O projektu

Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. ve spolupráci s přepravním partnerem GLS-Česká republika, IT partnerem LEKSYS s.r.o. a mediálními partnery pořádají letos již devatenáctý ročník celorepublikové akce Daruj hračku s Tangem ve prospěch dětí s různými handicapy.

 

KOMU JE DARUJ HRAČKU URČENA?
Dětem v dětských domovech, ústavech sociální péče (ÚSP) a stacionářích, dětem znevýhodněným fyzicky, mentálně, ale i sociálně. 

 

JAK SE MŮŽETE DARUJ HRAČKU ZÚČASTNIT?
V databázi dětí si můžete vybrat konkétní dítě a jeho dvě přání, která chce splnit. Naleznete zde i jeho věk, handicap (postižení), zájmy, a také to, co ho baví a má rád. I lotošní rok budou v průběhu sbírky na výběrním místě ve vestibulu Českého rozhlasu v Římské ulici č. 13, Praha 2 k dispozici katalogy dětmi malovaných přání. 

 

JAK DARUJ HRAČKU PROBÍHÁ?
V měsíci září a říjnu zkontaktovali ZP manažeři TANGA dětské domovy, ústavy sociální péče a další zařízení, kde si každé z dětí namalovalo své dva dárky, které chce pod stromečkem najít. Databáze dětí, kterým je pomoc určena, je vytvořena právě podle nich. 

 

Na podporu Daruj hračku zazní od ploviny listopadu do poloviny prosince na všech stanicích Českého rozhlasu anonce akce.

 

Čtyři dny před předáním převezeme dárky do Havlíčkova Brodu, kde budeme mít 85 hodin na konečnou přípravu, finální roztřídění a připravu k předání - a to jak podle jednotlivých dětských přání, počtu dětí v zařízeních, tak i druhu handicapu a toho, co děti zvládnou a co je baví. 

 

GALAPROGRAM PŘEDÁNÍ - obvykle poslední středu před Štědrým dnem, 13.00 hod., kinosál KD Ostrov Havlíčkův Brod
Před Vánocemi předají DARUJ HRAČKU v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě při slavnostním galaprogramu manažeři Tanga společně s ředitelem GLS Česká republika,  generálním ředitelem Českého rozhlasu. Akci doprovodí bohatý kulturní provelitelem Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov, a partnery, v sále budou děti z jednotlivých domovů, ústavů a stacionářů. Online videopřenos je možné sledovat na stránkách projektu a facebooku a na stejném místě pak naleznete také záznam z celé akce. 

---------------------------------------------------------- 

JAK SI MŮŽETE DÁREK REZERVOVAT, POSLAT NEBO PŘEDAT?

OSOBNĚ
Do více neže tisíce výběrních míst, ParcelShopů GLS Česká repulika, po clé ČR

BEZPLATNÝM ZASLÁNÍM PŘES KURÝRA GLS, logistického partnera projektu
GLS Czech Republic je partnerem ZP manažerů TANGO, Českého rozhlasu a projektu Daruj hračku. Garantuje bezplatné doručení dárku z místa, které určíte, do 24 hodin (doručení následující pracovní den) do Českého rozhlasu.
Společnost GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní zásilkové, logistické a expresní služby 220 000 zákazníkům po celé Evropě. Mottem společnosti GLS je "Nejkvalitnější poskytovatel služeb v oblasti přepravy zásilek v Evropě". Prostřednictvím dceřiných a partnerských společností pokrývá skupina sítí svých služeb 42 Evropských států. Co do rozsahu své pozemní sítě je jedním z největších poskytovatelů zásilkových služeb v Evropě. 13 100 zaměstnanců každý rok zpracuje 363 miliónů zásilek a balíků. Společnost GLS dennodenně vysílá na silnice 17 100 vozidel. 

 

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají dotáhnout projekt Daruj hračku s Tangem ve prospěch dětí s různými handicapy dotáhnout do úspěšného konce, kterým opět budou téměř 3.000 rozzářených dětských očí na Štědrý den u stromečků na tolika místech celé naší země!