Pavel Klempíř, MBA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 JAK ŠEL ŽIVOT - OSOBNÍ PŘÍBĚH: 

Sport – házená

od roku 1972 aktivně hrál házenou a od prvních krůčků snil o profesionální kariéře a  reprezentaci ** 1981-1982 = Středisko vrcholového sportu při Slavii Praha IPS, ČSSR do 19 let ** 1983-1984 = základní vojenská služba, člen TJ Dukla, sportovní úraz páteře po nesportovním nedovoleném zákroku při utkání přímo na hřišti a navíc v den převelením do týmu Dukly Praha, který v tento den zvítězil ve finále  PMEZ - dnešní Ligy mistrů  ** 1991 - 2008 = trenér - extraliga ČR muži, 1.liga ženy, 1.liga mladšího dorostu, 2.liga muži, 1993, 1995, 1997 trenér 6 týmů reprezentucjících CR na MC v mládežnických kategoriích. Celkem téměř 600 dětí v dětských a mládežnických týmech, učitel ve sportovních třídách, vedoucí projektu Olympijských nadějí, předseda Komise mládeže a člen Komise talentované mládeže ČR 

 

Úraz - všechno je jinak...

1984= sportovní úraz páteře po nesportovním nedovoleném zákroku při utkání přímo na hřišti  **  Vojenská nemocnice Plzeň, nechodící, propuštěn ze základní vojenské služby  ** rehabilitace, učení se od základů, sehnání práce, bytu, práce na vlastním zabezpečení, pohyblivosti, kondici

 

Uplatnění

nástup zaměstnání u ČD jako výpravčí ** 1986 = nový začátek po úrazu, návrat na hřiště, krajský přebor ** 1987  přestup do I. národní ligy, druhé nejvyšší soutěže ČSSR, vlivem zdravotního stavu již bez reprezentační perspektivy ** 1991 = u končení hráčské dráhy, zahájení činnosti trenéra **1992-1994= inspirován vlastní zkušeností, zapojení prvního ZP člověka a postupně dalších 3 do činnosti týmu zdravých sportovců, první turnaj zdravých dětí zaměřených na podporu ZP dětem a lidem ** založení Tanga, ředitel (vykonmáváno vždy a souběžně) ** 2000 = ředitel  marketingu Českého svazu házené ** 2012 = ředitel ICKK Velká Bíteš

 

Tango

1994 až dodnes, jako životní cíl a poslání = založení a rozvoj společnosti inspirované osobní zkušeností se změnou životní reality vzniklou během zlomku okamžiku, z velmi úspěšného sportovce se skvělou perspektivou ráno, v nechodícího pacienta bez vize uplatnění večer a rozhodnutí informovat o možnostech uplatnění ZP lidí ostatní prostřednictví médií, tehdy především Českého rozhlasu ** 1996 = první akce One World – jeden svět na náměstí ** od 1997 dodnes Daruj hračku ve prospěch dětí a lidí s různými handicapy (1997-1998 s mediálním partnerem – první soukromou rozhlasovou stanicí v ČR – Rádiem Alfa,  1999 – 2014 s mediálním partnerem Českým rozhlasem, spolupráce ukončena pro stále sílící snahy ČRo povýšit vlastní marketing nad samotný cíl projektu a cílovou  skupinu, mj. omezováním hodnoty a druhu přání, která si smějí děti a lidé přát proto, aby došlo ke statistickému splnění všech přání a dále pro nespolehlivost pramenící z neustálých personálních změn a nestability a v jejich důsledku neztotožnění se s projektem, jeho cílem, lidskostí a manažery na vozíčku).

 

Práce na sobě

2003= absolutorium FTVS TŠ UK Praha, sny se  mají plnit bez ohledu na věk

2016 = absolutorium CEMI - Central European Management Institute, MBA – management obchodu (1.chci posunout Tango a naše manažery dál, 2. pokud něco po svých lidech na vozíku chci, měl bych jim umět jít příkladem v práci na sobě)

 

Některá z řady ocenění a referencí - fotogalerie

"THE OTHERS CHAMPIONS“

cena za realizaci projektu ONE WORLD CUP, za nejlepší projekt svého druhu na světě ( za námi se mj. na 7. místě umístila Nadace Realu Madrid)

 

Cena - Ď

cena za realizaci projektu Daruj hračku a naši činnost v této oblasti

Uděluje:

Kolegium pro udílení Ceny-Ď mecenášům, dobrodincům a morálním vzorům v ČR

Kdo je mimo jiné také držitelem:

Václav Havel, Dominik Duka, Jens Stoltenberg, Věra Čáslavská, Karel Gott a další.

Cenu jsme získali každoročně v letech 2012 – 2017 (v roce 2017 jsme sami a s pokorou požádali domovy a Kolegia o již nenominování nás v budoucnosti a neudílení nám této skvělé ceny, neboť víme, že nejsme sami, kdo pomáhá a jje třeba,aby se dostalo i na další, což, jak se ukázalo, je a bylo by, v naší konkurenci těžké):

2012

hlavní cena v kategorii Dětské domovy a ÚSP, Národní Divadlo v Praze

2013

zvláštní Cena-Ď za největší počet nominací, Národní divadlo v Praze **  Pardubický kraj - krajská Cena-Ď ** 28 nominací ve 12 krajích ČR

2014

Národní Divadlo v Praze, Cena-Ď v kategori DD a ÚSP ** Kraj Vysočina - krajská Cena-Ď ** 29 nominací v 11 krajích ČR 

2015

Státní opera ND Praha - Cena Ď v hlasování veřejnosti ** Kraj Vysočina - Krajská Cena-Ď **30 nominací v 10 krajích ČR

2016

17 nominací z celé ČR ve dvou kategoriích a 10 krajích ČR

2017

Nová scéna ND Praha - Cena-Ď v hlasování veřejnosti ČR

48 nominací z celé ČR, ve 3 kategoriích

2018 - trvá

rok co rok jsme, i přes výslovné prosby nenominování nás, na udílení Ceny-Ď
 
Od roku 2017 jsme držiteli absolutného rekordu v počtu nominací v historii Ceny-Ď - 143 nominací v r. 2017, + od té doby následných

Z podina Nové scény ND Praha veřejně námi pronesená žádost, abychom již nebyli nominováni - abychom "uvolnili ruce domovům", o nichž víme, že by mnás nominovaly a velmi si toho ceníme, pro nominace jiných, jim pomáhajících subjektů a stejně tak žádost kolegiím a Celorepublikovému kolegiu pro udílení Ceny-Ď o ignorování případných budoucích nominací Tanga a Daruj hračku.

Všechny výše uvedené nominace, získané Ceny-Ď a účasti na podiích předních scén ČR stejnou měrou právem náleží všem našim partnerům, Ježíškům v Daruj hračku, podporovatelům, spolupracujícím školám a subjektům, dobrovolníkům, studentům a našim i jejich rodinám.

 

Zlatá jeřabina

cena za nejlepší akci Kraje Vysočina v hlasování veřejnosti

 

Czech handball made

Tango a ONE WORLD – JEDEN SVĚT BRNO jsou držitelem certifikátu CZECH HANDBALL MADE uděleným Českým svazem házené za největší přínos v oblasti propagace házené, v oblasti sportu mládeže, za vynikající organizaci a společenský přínos

 

Fair play Akademie brněnského sportu

3. místo v anketě v roce 2008

 

Nejlepší akce města Brna

nominace  Akademie brněnského sportu, Celkově 7.místo (Vítěz=Moto GP)

 

Nominace na Cenu města Brna

Tango - One World Brno byly nominováni na Cenu městě Brna


POCITY K NEZAPLACENÍ

Stát po boku lidí na vozíku, kterým jste dal uplatnění, vidět jak se mění, žijí a být s nimi na podiu při přebírání třeba ceny v Itálii a nevědět, co dělat s rukama nohama při nekončícím potlesku v aule místní university.

Stát na podiu Národního divadla a mít tu čest zažít potlesk ve stoje – od první řady, až po poslední balkon ta to, co děláte pro druhé.

 

POCITY  K HOŘKÉMU POUSMÁNÍ A POLITOVÁNÍ DOTYČNÝCH

Jet si pro cenu do Itálie, vidět naše obrázky na bilboardech kolem dálnice, nestíhat zájem italských i zahraničních médií – a doma po návratu, po sdělení našeho úspěchu všem našim médiím (vždyť lidé z České republiky získali tak skvělou celosvětovou cenu!) buď nedostat vůbec žádnou reakci nebo odmítnutí se slovy: „víte to je skvělé, ale je to moc pozitivní zpráva, která není divácky a posluchačsky zajímavá.“

Slyšet starostu místa, kde mj. také působíte, věřícího člověka: „..no Klempíř  tam dělá něco s těmi svými mrzáky na vozíku...“

 

„SKORE“

Ze stejného místa zazní, ve formě přání všem přítomným, i věta, kterou jako filozofii vtiskl Tangu: "Přál bych vám, aby jste měli v životě dvě odvahy - odvahu mít sen a odvahu si ho spnit.". Ve stejném roce začíná uskutečňovat svůj sen a plán Tanga na posílení, rozšíření týmu a činnosti. Tedy v roce, který je 20. rokem existence Tanga. Rok 2015 Darujte hračku překonává počtem domovů, dětí a přání neuvěřitelná čísla - 75 domovů, 2.678 dětí a klientů a 5.356 přání. Ve stejném roce zahajuje přípravy projektu ČLOVÍČKOVÁNÍ jako místa, kde může býti člověk člověku člověkem.


CO ŘÍKÁ:

"Na vlastní kůži jsem zažil okamžik, kdy jste ráno poměrně nadějným vrcholovým sportovcem se svou kariérou, budoucností, ambicemi, společenským uznáním, ekonomickým i materiálním zajištěním a všemi radostmi, ale i řeholí, která k tomu patří a jedním faulem při utkání se rázem, jako lusknutím prstu, změní úplně všechno. Večer ležíte v nemocnici, nechodíte, nevíte ani jestli budete, myšlenky máte všelijaké. A ten nejdůležitější pocit co máte, že to co vám chybí je, budoucnost.

Během několika zlomků sekundy.

A to vás osloví natolik, že se začnete dívat na svět jinak. I já jsem začal.

Jako trenér dětí a mládeže jsem u svých týmů obsazoval pozici vedoucího týmu - jakéhosi manažera - nikoliv rodiči, jak je zvykem, ale vozíčkáři. Když jsem viděl, jak jim to změnilo život a doslova je to do něj vtáhlo zpátky, rozhodl jsem se o tom mluvit. V rádiu, v novinách, časopisech.

Netušil jsem, jak obrovskou vlnu zájmu ze strany samotných postižených lidí, ale i jejich rodin a  přátel vyvolám. Co telefonát, co kontakt, to osud, příběh. Najednou těch lidí bylo tolik, že bylo potřeba je nějak zastřešit a dát tomu nový rámec, rozměr. V roce 1994 jsem tedy založil firmu a dal jí název podle značky invalidního vozíčku. Dodnes jí prošlo na 53 lidí s různými handicapy.

Máme za sebou desítky firem, které v nás našly inspiraci a daly příležitost lidem, kteří potřebují hlavně šanci - a oni si ji už využijí. Kdo je jednou sportovcem, je jím navždy. Ambice, cílevědomost, schopnost tvrdě pracovat a jít za cílem, to v člověku zůstává. Já to jen spojil se zkušeností, kterou jsem na vlastní kůži zažil. Vzniklo Tango, vznikl ONE WORLD - JEDEN SVĚT, projekt oceněný jako nejlepší projekt na světě v oblasti kvality organizace, společenského přínosu a prezentace a přínosu sportu, vznikla Daruj hračku, která za ta léta přinesla pomoc již více téměř 50 tisícům dětí a klientů, máme za sebou osudy lidí, které jsme dokázali znovu poslat zpět do života a máme za sebou doslova statisíce diváků, kteří přímo na náměstích, v hledištích, pod pódii pochopili to, co říkáme: že není problém být na vozíčku, ale nedostat na něm šanci slušně, smysluplně a užitečně žít.

Trvám na tom, že důležité je mít v životě dvě odvahy.

Odvahu mít sen.

A odvahu jej uskutečnit."